P1PDT-10-28-H-10.0-B1
DigiKey Part Number
612-P1PDT-10-28-H-10.0-B1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P1PDT-10-28-H-10.0-B1
Description
URSA I/O ULTRA RUGGED PANEL MOUN
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")