Image for JW-05-04-T-S-250-250 is not available
JW-05-04-T-S-250-250
DigiKey Part Number
SAM8450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JW-05-04-T-S-250-250
Description
CONN HDR 5POS 0.156 STACK T/H
Detailed Description
5 Position Header Spacer Connector 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
JW-05-04-T-S-250-250 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height
0.250" (6.350mm)
Series
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Number of Positions
5
Pitch
0.156" (3.96mm)
Length - Overall Pin
0.590" (14.986mm)