HQDP-040-12.00-TTL-TBR-5-B
DigiKey Part Number
612-HQDP-040-12.00-TTL-TBR-5-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQDP-040-12.00-TTL-TBR-5-B
Description
CBL ASSM M-M 40PAIR 12" HDR
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
HQDP-040-12.00-TTL-TBR-5-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)