HQCD-060-40.00-TED-SED-1-B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 17
Datasheet
In Stock: 0
120 Position Cable Assembly Rectangular Card Edge to Card Edge 3.33' (1.02m)
HQCD-060-40.00-TED-SED-1-B
DigiKey Part Number
612-HQCD-060-40.00-TED-SED-1-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-060-40.00-TED-SED-1-B
Description
CBL ASSM M-F 120POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HQCD-060-40.00-TED-SED-1-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)