Image for HPW-14-04-T-S-640-280 is not available
HPW-14-04-T-S-640-280
DigiKey Part Number
612-HPW-14-04-T-S-640-280-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPW-14-04-T-S-640-280
Description
.200" POWER BOARD STACKER
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.010" (25.654mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.280" (7.112mm)
Series
Length - Stack Height
0.640" (16.256mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
14
Termination
Solder
Pitch
0.200" (5.08mm)