FFSD-13-D-25.00-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-13-D-25.00-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-25.00-01-N
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.08' (635.00mm)
EDA/CAD Models
FFSD-13-D-25.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.08' (635.00mm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)