FFSD-07-D-03.74-01-N
DigiKey Part Number
SAM13074-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-07-D-03.74-01-N
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.312' (95.00mm, 3.74")
EDA/CAD Models
FFSD-07-D-03.74-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.312' (95.00mm, 3.74")
Number of Positions
14
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)