ERF8-013-05.0-L-DV-K-TR
ERF8-013-05.0-L-DV-K-TR
ERF8-013-05.0-L-DV-K-TR
DigiKey Part Number
SAM13538TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM13538CT-ND - Cut Tape (CT)
SAM13538DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERF8-013-05.0-L-DV-K-TR
Description
CONN SOCKET 26POS SMD GOLD
Detailed Description
26 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
ERF8-013-05.0-L-DV-K-TR Models
Features
Board Guide, Pick and Place
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
7mm, 10mm, 13mm, 14mm, 20mm
Number of Positions
26
Height Above Board
0.210" (5.33mm)
Pitch
0.031" (0.80mm)