AW-27-03-G-D-210-075-ES-A
DigiKey Part Number
612-AW-27-03-G-D-210-075-ES-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AW-27-03-G-D-210-075-ES-A
Description
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54 Position Header Spacer Connector 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount
Category
Row Spacing
0.047" (1.20mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.075" (1.905mm)
Series
Length - Stack Height
0.210" (5.334mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
54
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.031" (0.80mm)