ARC6-16-03.0-LU-LD-2-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-16-03.0-LU-LD-2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-16-03.0-LU-LD-2-1
Description
CBL ASS ACCELERATE M-M 16PAIR 3"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Plug to Plug 0.250' (76.20mm, 3.000") Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-16-03.0-LU-LD-2-1 Models
Length
0.250' (76.20mm, 3.000")
Number of Positions
16
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C