292-J-P-EP-ST-CM-1-B
DigiKey Part Number
612-292-J-P-EP-ST-CM-1-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
292-J-P-EP-ST-CM-1-B
Description
50 OHM 2.92MM JACK, VERTICAL COM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.92mm Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Board Edge, End Launch Compression
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
292-J-P-EP-ST-CM-1-B Models
Category
Impedance
50 Ohms
Mfr
Mounting Type
Board Edge, End Launch
Series
Fastening Type
Threaded
Packaging
Tray
Frequency - Max
40 GHz