SI-B8V111550WW
DigiKey Part Number
1510-1137-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI-B8V111550WW
Description
LED MOD LT-M552A LNR STRP 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module LT-M552A White, Warm Linear Light Strip
Category
Temperature - Test
50°C
Manufacturer
Samsung Semiconductor, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
132 lm/W
Packaging
Tray
CRI (Color Rendering Index)
80
Part Status
Obsolete
Viewing Angle
115°
Type
LED Module
Features
With Connector
Color
White, Warm
Size / Dimension
550.00mm L x 18.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
5.80mm
Configuration
Linear Light Strip
Lens Type
Flat
Luminous Flux @ Current/Temperature
1460lm (Typ)
Base Product Number
Current - Test
450mA