SI-B8T341560WW
DigiKey Part Number
1510-1121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI-B8T341560WW
Description
LED MOD LT-F562A LNR STRP 4000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module LT-F562A White, Neutral Linear Light Strip
Category
Current - Test
1.35A
Manufacturer
Samsung Semiconductor, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
135 lm/W
Packaging
Tray
CRI (Color Rendering Index)
80
Part Status
Obsolete
Viewing Angle
115°
Type
LED Module
Features
With Connector
Color
White, Neutral
Size / Dimension
560.00mm L x 18.00mm W
CCT (K)
4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Height
5.20mm