CL32X107MQVNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 45 100
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1 008
Datasheet
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 685
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
CL32X107MQVNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32X107MQVNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32X107MQVNNWE
Description
CAP CER 100UF 6.3V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32X107MQVNNWE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)