CL32B475KCVZW6E
DigiKey Part Number
1276-7060-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-7060-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-7060-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B475KCVZW6E
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7R 1210
Detailed Description
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B475KCVZW6E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)