CL32B106KAULNNE
DigiKey Part Number
1276-3322-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3322-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3322-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KAULNNE
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B106KAULNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)