CL32B106KAJNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 29 010
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 10 000
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 7
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
In Stock: 125
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B106KAJNNNF
DigiKey Part Number
CL32B106KAJNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KAJNNNF
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B106KAJNNNF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)