CL32A226MOJNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 89 230
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 567
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
In Stock: 166
Taiyo Yuden
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CL32A226MOJNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32A226MOJNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A226MOJNNWE
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32A226MOJNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)