CL32A107MPVNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 171 598
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 742
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
KEMET
TDK
In Stock: 139
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
In Stock: 500
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
100 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CL32A107MPVNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32A107MPVNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A107MPVNNWE
Description
CAP CER 100UF 10V X5R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32A107MPVNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)