CL32A106KLULNNE
DigiKey Part Number
1276-3307-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3307-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3307-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A106KLULNNE
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32A106KLULNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)