CL32A106KA9LNNE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2 115
Datasheet
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 100 897
Datasheet
Direct
Taiyo Yuden
Upgrade
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
KEMET
TDK
Murata Electronics
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CL32A106KA9LNNE
DigiKey Part Number
1276-2882-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A106KA9LNNE
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32A106KA9LNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)