CL31C101JIFNNCE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 87 189
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
In Stock: 406
Walsin Technology Corporation
In Stock: 219
100 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CL31C101JIFNNCE
DigiKey Part Number
1276-CL31C101JIFNNCETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C101JIFNNCE
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31C101JIFNNCE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)