CL31B105KOFNFNE
DigiKey Part Number
1276-3096-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B105KOFNFNE
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B105KOFNFNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)