CL31A107MQHNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31A107MQHNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31A107MQHNNWECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL31A107MQHNNWEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A107MQHNNWE
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31A107MQHNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)