CL31A106MQHNNNE
DigiKey Part Number
1276-3045-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3045-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3045-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A106MQHNNNE
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31A106MQHNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)