CL21X226MQYNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 355 413
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
CL21X226MQYNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL21X226MQYNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21X226MQYNNWE
Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)