CL21F105ZBFNNNG
DigiKey Part Number
1276-6495-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6495-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6495-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21F105ZBFNNNG
Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 0805
Detailed Description
1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21F105ZBFNNNG Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)