CL21C220JBANNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 115 704
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 175 990
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CL21C220JBANNND
DigiKey Part Number
CL21C220JBANNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C220JBANNND
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21C220JBANNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)