CL21C220JBANNNC
DigiKey Part Number
1276-1047-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1047-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1047-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C220JBANNNC
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21C220JBANNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)