CL21C101JC61PNC
DigiKey Part Number
1276-2569-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2569-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2569-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C101JC61PNC
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21C101JC61PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)