CL21B681KBANFNC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 3 020
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 23 632
Datasheet
Direct
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
In Stock: 139
Upgrade
Upgrade
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
680 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B681KBANFNC
DigiKey Part Number
1276-2537-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B681KBANFNC
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B681KBANFNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)