CL21B106KPQNNNF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 3 985 868
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B106KPQNNNF
DigiKey Part Number
CL21B106KPQNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B106KPQNNNF
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B106KPQNNNF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)