CL21B102KECSNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 602
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 578
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 99 416
KYOCERA AVX
In Stock: 3 460
Taiyo Yuden
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
Johanson Dielectrics Inc.
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 424
Similar
Parametric Equivalent
YAGEO
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B102KECSNNC
DigiKey Part Number
1276-2432-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B102KECSNNC
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B102KECSNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)