CL21A475KAQNNNG
DigiKey Part Number
1276-6462-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6462-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6462-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A475KAQNNNG
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21A475KAQNNNG Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)