CL21A106KPCLQNC
DigiKey Part Number
1276-2402-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2402-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2402-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A106KPCLQNC
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21A106KPCLQNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)