CL10C2R7CB81PNC
DigiKey Part Number
1276-6554-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C2R7CB81PNC
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10C2R7CB81PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)