CL10C181JB81PNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 36 584
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 786
Parametric Equivalent
YAGEO
YAGEO
KEMET
TDK
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C181JB81PNC
DigiKey Part Number
1276-2212-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C181JB81PNC
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C181JB81PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)