CL10C150JB8NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 54 612
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 50 034
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 39
Direct
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 964
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
In Stock: 728
TDK
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C150JB8NNND
DigiKey Part Number
CL10C150JB8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C150JB8NNND
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C150JB8NNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)