CL10B473KA8NNND is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 112 899
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 915 001
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
0.047 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B473KA8NNND
DigiKey Part Number
CL10B473KA8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B473KA8NNND
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B473KA8NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)