CL10B472KC8WPJC
DigiKey Part Number
1276-CL10B472KC8WPJCTR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL10B472KC8WPJCCT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL10B472KC8WPJCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B472KC8WPJC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10B472KC8WPJC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)