CL10A225KA5LNNC
DigiKey Part Number
1276-1878-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1878-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1878-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10A225KA5LNNC
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL10A225KA5LNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low Profile
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.020" (0.50mm)