CL05C2R7CB51PNC
DigiKey Part Number
1276-6865-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C2R7CB51PNC
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05C2R7CB51PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)