CL05C121JB5NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 61 300
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
In Stock: 85
Upgrade
KEMET
TDK
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
YAGEO
120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CL05C121JB5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1640-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C121JB5NNNC
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05C121JB5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)