CL05B103KB5VPNC
DigiKey Part Number
1276-6595-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6595-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6595-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B103KB5VPNC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05B103KB5VPNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)