CL05B103KB5NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 224 496
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2 625 099
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CL Series 1812(4532 Metric) 22
CL05B103KB5NNND
DigiKey Part Number
CL05B103KB5NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B103KB5NNND
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05B103KB5NNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)