CL05A104KA5NNWC is available for purchase but is not normally stocked.
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 9 088 517
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
KEMET
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CL05A104KA5NNWC
DigiKey Part Number
1276-CL05A104KA5NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A104KA5NNWC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)