CL03C8R2CA3GNNC
DigiKey Part Number
1276-1436-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03C8R2CA3GNNC
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CL03C8R2CA3GNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)