CL03A224MP3NNNC
DigiKey Part Number
1276-6730-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6730-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A224MP3NNNC
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CL03A224MP3NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)