CL03A105MO3NRNH
DigiKey Part Number
1276-6798-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6798-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6798-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A105MO3NRNH
Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CL03A105MO3NRNH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.015" (0.39mm)