CL02A104MR2NNNC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 570 972
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
Parametric Equivalent
TDK
Parametric Equivalent
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)